Offroad team Tábor

24. 10. 2010

Nahoru
Videoarchiv
Kalendar
Technika
Odkazy
Kontakty
fotogalerie
Archiv 

 

Počet přístupů  

[CNW:Counter]

Aktuality Přidáno video ze 6.závodu MČR Bratronice u Kladna a pozvánka na poslední závod sezony 2010, který se koná 6.11.2010 v Kladně

 

     

       4. závod MČR Zborov nad Bystricou SK

O víkendu 5 - 6. června proběhl již čtvrtý závod seriálu MČR tentokráte ve Slovcenském Zborově nad Bystricou. Počasí připravilo téměř jasnou oblohu a skoro až moc velké teplo. Naopak depo které bylo na louce pod závodištěm v pátek vypadalo jak jedna veliká bahnivá louže, která do neděle skoro vyschla takže odjezd domů proběhl daleko lépe než páteční příjezd kdy většina aut a vleků tahaly závodní auta nebo    připravený unimog na laně. Sekce postavené v bývalém kamenolomu opět nezklamali a posádkám nic nedarovali. Stavitelé tratí Monty s Bobanem opět ukázali co dokážou a o zábavu bylo postaráno. Krásné počasí přitáhlo i velké množství diváků. Nám se v sobotních pěti trialech dařilo vyvarovat větším chybám a skončily jsme na druhém místě se ztrátou cca 27 trestných bodů a náskokem před třetím cca o 150 bodů. Bohužel v neděli se opět ukázalo že je třeba i trocha štěstí k dobrému umístění a to nás opustilo ve čtvrté brance prvního nedělního trialu. Při výjezdu na skalnatou hranu praskla vnitřní přední poloosa a to tak nešťastně že bychom opravu nestihly před skončením závodu a uzavřením trialů. Proto jsme se rozhodli jet pouze na tři poháněná kola a propadli jsme se až na celkové 4.místo. Přesto to byl opět podařený víkend a poděkování patří všem bez kterých by se tyto závody nemohli konat. Teď nás čeká letní přestávka jelikož na letošní Eurotrial ve švédsku nejedeme z důvodů nevhodného terénu pro naše závodní auto které by nemělo šanci na skalnatém a kamenitém povrchu konkurovat ostatním vozům. Raději letos ušetříme peníze které by stál eurotrial na plánovanou stavbu nového závodního vozidla které se již rýsuje v mojí hlavě. Příští závod se jede v září v Krnově. Na závěr ještě můžete shlédnout krátký sestřih z naší kamery.

       Video ze 4. závodu MČR Zborov nad Bystricou

       

        Video ze 3. závodu MČR Bratronice

       

      Opět přikládám video od Oldy Vyavi s pozvánkou na 4.závod na Slovensku

      

      

O víkendu 11. - 12.dubna se konal druhý závod MČR offroadtrial 2010 v nové lokalitě Bezděkov u Žatce, který zajistil týn Klemo. Tratě byly umístěny hlavně v lesním prostoru, kde podklad tvořila hlína společně s jílem a blátem. Sobotní noční déšť vytvořil dokonale kluzký podklad, kde i vyprošťovací technika měla obrovské problémy dostat se k sekcím. Naše posádka se od začátku potýkala s technickými problémy, které naštěstí díky rychlé asistenci Bertíka se podařilo dokončit závod a absolvovat všechny sekce. Nejdřív začal zlobit kompresor na ovládání uzávěrek, který po třetí sobotní sekci odešel úplně. V druhé sobotní sekci jsme prorazily brzdovou trubičku a sekci dokončily téměř bez brzd. Do třetice auto přestalo startovat což se podařilo opravit - špatný kontakt. Sekce byly opět velmi náročné a stavitelé tratí se vyznamenali - ostatně jako vždy. Příští závod se jede v bývalých kasárnách v Bratrtonicích u Kladna 1.-2.května. Kdo má zájem se přijet podívat nebo si vyzkoušet jízdu extrémním terénem se svým vozem je vítán. Nakonec přidávám krátké video pro představu. Bohužel nebylo moc času na natáčení díky opravám vozu. Video od Oldy dodám hned jak bude hotové.

 

Video od Oldy z 2.závodu MČR Bezděkov u Žatce je zde

 

 

 

O uplynulém víkendu začal nový ročník MČR 2010. První závod se konal na Kladenských haldách za větrného a mrazivého počasí. Terén tvořil místy led a sníh nebo zmrzlá zem. Závod pro nás nezačal moc dobře. V první sobotní brance prvního trialu jsme ve výjezdu poškodily řízení o pařez a pořadatelé nám museli pomoc vyprostit vozidlo z trialu, jelikož jedno kolo přední nápravy si dělalo co chtělo. Příčinou byla prasklá spojovací tyč a vylomená poloosa. Po rychlé asistenci Bertíka a jeho svářečky jsme s vozem dojely do depa kde následovala výměna poloosy. V druhém trialu ve třetí brance při přejezdu ostré hrany vozidlo prohráblo tak nešťastně že jsme zůstaly vyset na pařezu z kterého nám musely pomoc heverem a navijákem. Ostatní sobotní trialy probíhaly už víceméně k naší spokojenosti. Neděle začala podobně jako sobota s tím rozdílem že v prvním trialu nám po projetí poslední branky vypršel čas. Ve druhém trialu nám pařez který už nás jednou zastavil utrhl ventilek na předním kole a tím opět ukončil sekci. Ostatní trialy ze kterých jsem měl větší obavy pro nás nakonec dopadly dobře - zimní úpravy (zvednutí vozidla) se vyplatili.

Celkově se závodu zúčastnilo i přes mrazivé počasí 24 posádek. Organizace závodu proběhla opět na jedničku a náročnost tratí se opět posunula o kousek výš. Příští závod se koná v Bezděkově u Žatce 10.-11.dubna. Pár fotografií si může prohlédnout zde a video pod článkem.

 

Ještě přikládám video z produkce Oldy Vyavi

 

 

 

 

Fotogalerie ze závodů

                   

 

      

Domů | Videoarchiv | Kalendar | Technika | Odkazy | Kontakty | fotogalerie | Archiv

 

Tento server byl naposledy aktualizován dne 24. 10. 2010